עושה שלום עלינו — ועל עמודי ה’ניו יורק טיימס’

ב’ניו יורק טיימס’ מתפרסמת היום מודעה, על פני עמוד שלם, של ארגונים יהודיים ומוסלמים הקוראים לשותפות ספיריטואלית בין “ילדי אברהם”. “אנו, רבנים ואימאמים, עומדים זה לצד זה בידיעה שדברינו ומעשינו יחרצו את עתידנו”, מכריזה המודעה. בהמשך היא מטעימה את מחויבותם של הנוגעים בדבר למאבק “נגד שנאת האיסלאם ונגד האנטישמיות”. היא שואבת את השראתה מיוזמתו של המלך עבדאללה מערב הסעודית. המלך נאם זה לא כבר ב”וועידת הדיאלוג העולמי” במדריד.

 

 

המודעה מתפרסמת לקראת “סוף השבוע של ברית התאומים” (Weekend of Twinning), ב-21 בנובמבר, שבו ייוועדו נציגים של חמישים בתי כנסת וחמישים מסגדים מרחבי צפון אמריקה.

את המודעה בגודל מלא אפשר למצוא בפורמט PDF באתר הרשת של הקרן להבנה אתנית.

אגב, אתמול התפרסמה ב’ניו יורק טיימס’, על פני עמוד שלם, מודעה בכיוון דומה, אם גם בהקשר פוליטי ולא ספיריטואלי. ‘המרכז לשלום במזרח התיכון’ מיסודו של הנדבן היהודי דניאל אייברהמס, הזכיר לקוראי ה’ניו יורק טיימס’ את יוזמת השלום הסעודית מ-2002, ועיטר אותה בדגלי המדינות החברות בארגון הארצות האיסלאמיות. זה עורר אצל כמה אנשים את הרושם הלא-מדויק שארגון האיסלאמיות נתן את ברכתו למודעה.

אינני חושב שיש קשר בין שתי המודעות, אבל יש להן תימה משותפת: הצורך בפיוס עם האיסלאם. מה טוב היה אילו המודעות האלה הופיעו לעתים מזומנות גם בעתוני ישראל.

את המודעה של אתמול אפשר למצוא, בפורמט PDF, באתר הרשת של ‘המרכז לשלום’ הנ”ל.

 

2 Responses to “עושה שלום עלינו — ועל עמודי ה’ניו יורק טיימס’”

  1. רועי הגיב:

    אולי אז גם אצלנו היה קורה איזה פלא היסטורי שמחכים לו כבר כמאה שנה (מתייחס לרשימה על אובמה).
    הבעיה היא שהציניות בקרב תומכי ההסכם גבוהה בהרבה מזו בקרב מתנגדיו. אילו המתנגדים היו קצת יותר ציניים והתומכים קצת יותר נאיביים, אולי היינו מוצאים איזון נפשי-לאומי שפוי יותר.

  2. מאור פרץ הגיב:

    מודעות מתפרסמות לעיתים מזומנות גם בעיתוני מדינות ערב, שדגליהן מתנוססים עליהן. המודעות האלו נותנות את הרושם השיקרי שמדינות ערב ממש מתחננות לסיים את הסכסוך, ולהגיע לפשרות, ואילו ישראל עומדת מנגד ומסרבת אפילו לדון בכך.

    ואשר ליוזמה הסעודית, בואו נזכור שהיוזמה מציינת כתנאי מוקדם למו”מ את זכות השיבה של מליוני פלסטינאים לשטחה של מדינת ישראל. כמו לומר: “נהיה מוכנים לעשות שלום עם מדינת ישראל אם היא תחדל להתקיים”

Leave a Reply